Ocieplenia pianką PUR 0 2071

ocieplenia pianką PUR

W polskim klimacie, ze skrajnymi temperaturami rocznymi, niezwykle istotna jest odpowiednia izolacja termiczna domu. Obecnie innowacyjnym, a jednocześnie bardzo dobrym sposobem na ocieplenie budynku jest wykorzystanie izolacji natryskowej.

Czym charakteryzują się izolacje natryskowe?

Są to izolacje wykonywane przy użyciu maszyny wysokociśnieniowej, która wytryskuje pianę poliuretanową (to znaczy piankę PUR). Pianka ta może być nakładana na różne powierzchnie (drewno, metal) i staje się doskonałą izolacją, ponieważ od razu tworzy gęstą i zwartą masę, wypełniającą nawet najmniejszą szczelinę. Dzięki izolacji natryskowej ocieplenie domu wykonuje się bardzo szybko ( np. izolacja dachu o powierzchni 1000 m2 zajmuje mniej więcej jeden dzień), a jest ono później niezwykle trwałe (nawet przez 25 lat). Co więcej, ocieplenia pianką PUR pozwalają na wytworzenie zarówno ochrony cieplnej, jak i ochrony przed wilgocią (w domu nie pojawi się więc pleśń czy grzyb). Warto jednak zaznaczyć, że choć piana poliuretanowa jest materiałem wytwarzanym z gotowych składników już na budowie, to nie da się je nałożyć samodzielnie. Izolacje natryskowe wymagają bowiem wykorzystania odpowiedniego sprzętu i znajomości technologii wytwarzania piany. W tym celu przydatni będą więc fachowcy, którzy wykonają izolację w sposób profesjonalny.

ocieplenie domu pianą PUR

Co można ocieplać pianką PUR?

Jeśli chodzi o zastosowanie i bezpieczeństwo pianki PUR, to należy wiedzieć, że może stać się ona izolacją wielu elementów budynku: od fundamentów, przez poddasze – aż po dach. Często stosuje się ją także na balkonach i tarasach. Wygodne jest to, że może być ona wykorzystana na różnych materiałach budowlanych, między innymi na: drewnie, blachach, betonie, metalu czy płytach OSB. Ocieplanie pianką różnych części domu może zaś znacznie podwyższyć ogólną efektywność energetyczną budynku (co pozwoli na oszczędności związane z ogrzewaniem). Warto też zaznaczyć, że niska waga materiału izolacyjnego i brak wsporników instalacyjnych sprawiają, że ocieplenia pianką PUR są całkowicie bezpieczne dla konstrukcji budynku.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *