Przewóz osób – czy to się opłaca? 0 1194

przewóz osób

Jak połączyć pasję do samochodów i podróży w jedno? Założyć biznes, a dokładniej to przedsiębiorstwo zajmujące się transportem osób. Może nie jest to coś dla osób, które lubią zwiedzać nowe miejsca, lecz bardziej dla tych, którzy lubią obserwować nowe okolice zza kierownicy.

Jaki rodzaj transportu osób?

Czas się zastanowić, jaki rodzaj transportu jest najbardziej opłacalny. Możemy jeździć na krótkich trasach, międzymiastowych i w najbliższej okolicy lub też na dłuższych, które obejmują trasy międzynarodowe i są bardziej o charakterze turystycznym, czy też przewozu pracowników.

Jazda na krótkich trasach, jeśli nie mamy stałej liczby klientów, jest mało opłacalna. Coraz mniej osób korzysta z autobusów i są to pojedyncze przypadki. Więcej natomiast jest chętnych, jeśli chodzi o przewozy szkolne. Jednak w tym wypadku zazwyczaj trzeba wygrać przetarg na taki przewóz. Można jednak jeszcze myśleć, o krajowych przewozach na dłuższych odcinkach, pomiędzy dużymi miastami. Wtedy na pewno znajdą się chętni do jazdy w dobrych warunkach i za dobrą cenę.

Coraz większa liczba przewoźników, już od lat decyduje się jednak na przewozy międzynarodowe i to nie tylko te turystyczne. Dużym uznaniem cieszą się busy, które rozwożą ludzi do pracy za granicą. Można to połączyć niejako z potężną falą emigracji, która ma miejsce już od ponad dziesięciu lat i jest emigracją nastawioną na poszukiwanie pracy.

Przewóz osób do Niemiec i Holandii i innych krajów Europy

Często jednak ludzie nie chcą emigrować na stałe, tylko wyjeżdżać na czas pracy, a na okres wolny wracać. W tym miejscu okazję do zarobku mogą znaleźć pomysłowi przewoźnicy. Praca za granicą wiąże się z obowiązkiem dojazdu na miejsce pracy, dlatego przydaje się do tego wynająć busy. Takie busy kursują na różnych trasach, głównie do Niemiec, Anglii, Holandii czy Włoszech już od lat i cały czas konkretni przewoźnicy mają się dobrze, więc wniosek z tego jest taki, że jest to opłacalne.

Jak rozpocząć taki biznes?

Jednak żeby dokładnie wyliczyć, czy to na pewno jest dobry pomysł i czy to przyniesie zyski, warto wykonać odpowiednie wyliczenia i dokładnie sprawdzić, czy spełnimy wszelkie formalne wymogi. Na początek, trzeba poszukać odpowiedniego busa lub busów do przewozu. Następnie sprawdzić, czy spełnia on wymagania techniczne i czy czasem Inspekcja Transportu Drogowego nie zabroni jazdy nim, przy pierwszej lepszej kontroli. Właściciel przedsiębiorstwa, który na początki będzie również prawdopodobnie kierowcą, musi także zapewnić sobie pozwolenia na przewóz osób, a także aktualne badania psychologiczne.

Jeśli wszystkie formalności zostały załatwione i firma jest zarejestrowana, to czas poszukać klientów. Lepiej jest nie szukać indywidualnych osób, lecz konkretnych firm i agencji pracy, które skorzystałyby z usługi transportu i będą pewnymi klientami na przynajmniej najbliższe kilka lat. Wtedy mamy pewność tego, że będziemy mieli ciągłość pracy i nie pozostaniemy z kosztami, przy braku przychodów.

Teraz wystarczy rozwijać swój biznes i dbać o niego, by móc poszerzać zakres swoich działań i pokonać swoją konkurencję. Jeśli ktoś dba o taki biznes, to może się spodziewać wysokich zysków.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *