Trawersy – czym są i jak działają? 0 1673

trawersy

Belki podnoszące lub inaczej trawersy są powszechnie stosowanymi urządzeniami wykorzystywanymi do transportu pionowego i ciężkich i nieporęcznych przedmiotów. Służą głównie do podnoszenia dużych ładunków, których ze względu na ich kształt nie można przenosić za pomocą zwykłych zawiesi linowych. Trawersy są również dostępne w wersji z wieloma punktami przyłączenia. Idealnie nadają się do transportu bardzo ciężkich ładunków, które wymagają do podniesienia więcej niż jednego haka.

Specjalistyczne dźwigary do podnoszenia niewymiarowego ładunku

Większość używanych na rynku dźwignic to uniwersalne urządzenia wyposażone w hak ładunkowy, który służy do przenoszenia ładunku. Są jednak ładunki o niestandardowych gabarytach, które ciężko podnieść i przenieść w ruchu pionowym. W takich przypadkach wykorzystuje się tak zwane trawersy.

Modele przeznaczone do podnoszenia pojemników są jednak tylko przykładami najpopularniejszych rodzajów belek nośnych. Niektórzy producenci i specjaliści od trawersów, np. sklep Mipromet, oferują projekty oparte na określonych parametrach, w tym oprócz dźwigarów na zawiesiach linowych, trawersy dostosowane do specyficznych potrzeb klienta. Przy projektowaniu trawersów brane są pod uwagę takie czynniki jak na przykład wielkość ładunku.

Trawersy – zastosowanie

Rozmiary i parametry dźwigarów są następnie dostosowywane do ładunku, który ma być przenoszony, lecz ogólną zasadą jest to, że trawersy stosuje się tam, gdzie nie można zastosować tradycyjnych zawiesi. Trawersy są idealne, gdy wysokość żurawia jest zbyt mała, aby bezpiecznie podnosić i transportować ładunek, a także do transportu ładunków przekraczających udźwig pojedynczego dźwigu, ładunków o niewymiarowych rozmiarach, i wielu ładunków jednocześnie.

Trawersy w specjalistycznych sklepach

Niektórzy wyspecjalizowani producenci i sklepy, takie jak Mipromet, oferują tradycyjne trawersy typu H, a także trawersy indywidualnie dostosowane do wymagań obciążeń podnoszonych w zakładzie, hali magazynie czy placu budowy klienta. Wszystkie produkty wykonane są z certyfikowanych materiałów najwyższej jakości, gwarantujących bezpieczeństwo, trwałość i długowieczność, będąc jednocześnie przyjaznym dla użytkownika dzięki zastosowaniu prostej konstrukcji.

W Mipromet, na indywidualne życzenie klienta, można na przykład wykonać otwory do mocowań, doposażyć w dodatkowe haki lub zmienić haki na szakle. Kupując trawersy od specjalistów, nie tylko zyskujesz wszystkie potrzebne porady techniczne, ale oszczędzasz czas i pieniądze, upewniając się, że wymiar, rodzaj i kształt danego trawersu jest odpowiedni do pracy, którą musisz wykonać. Ponadto możesz mieć pewność, że sprzęt jest zgodny z przepisami Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE, został wyprodukowany w UE i spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Kazdy projket wykonywany przez nas jest również konsultowany z zamawiającym przed samym jego wykonaniem. Dzięki temu kient ma pewnoeść, że otrzymyje produkt dostosowany do jego wymagać i zapotrzebowania sprzętowego.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *