Kiedy warto wypożyczyć wózek widłowy? 0 1642

wózek widłowy

Właściciele małych, średnich oraz dużych firm często stoją przed dokonaniem ważnego wyboru rozszerzając swoją flotę pojazdów użytkowanych w przedsiębiorstwie. Kupić czy wypożyczyć wózki widłowe? Co jest najlepsze dla Twojej firmy? Musisz przeanalizować kluczowe kwestie związane z transportem wewnętrznym zakładu pracy.

Wypożyczyć czy kupić wózki widłowe?

Flota wózków widłowych bardzo często jest bazowym sprzętem użytkowanym w wielu firmach. Jeżeli potrzebujesz wózków widłowych do swojej firmy, możesz zdecydować się na jedną z dwóch najpopularniejszych opcji – zakup nowych lub używanych pojazdów, albo wynajem długoterminowy/krótkoterminowy pojedynczego wózka widłowego lub nawet całej floty. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Podstawową kwestią są Twoje możliwości oraz potrzeby z zakresu finansowania. Zakup jednego używanego lub nowego wózka widłowego jest niemałą inwestycją. Kupno całej floty pojazdów to wydatek rzędu kilkuset tysięcy, a nawet milionów złotych. Wynajem wózków widłowych umożliwia uniknięcia tak ogromnych wydatków w krótkim okresie. Jest to dużo bardziej elastyczna forma finansowania, która pozwala szybko uzupełnić wyposażenie przedsiębiorstwa o kolejne maszyny. Możesz wybrać długoterminową lub krótkoterminową opcję najmu.

Kiedy wynajem długoterminowy wózków widłowych opłaca się najbardziej?

Wynajem długoterminowy (LTR) wybierają zazwyczaj średnie i duże firmy. Ten rodzaj wynajmu wózka widłowego umożliwia zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa i rozłożenia planowanych wydatków w czasie. Dzięki temu możesz skupić się na kluczowych i strategicznych celach i ukierunkować budżet na to co najlepsze dla Twojej firmy. Wynajem jest również prostym sposobem na uniknięcie negatywnego zjawiska, jakim jest utrata wartości nowego wózka widłowego wraz z upływem czasu. Nie jest tajemnicą, że nowy pojazd, który dopiero wyjechał z fabryki, traci już na wartości w momencie przekazania kluczyków pierwszemu właścicielowi. Dalsza eksploatacja wózka widłowego tylko pogłębia dalszy spadek wartości.

Dla kogo wynajem krótkoterminowy wózka widłowego sprawdzi się najlepiej?

Wynajem wózka na krótki czas (STR) sprawdzi się jako odpowiedź na nieoczekiwane wydarzenia takie jak nagła awaria posiadanego wózka widłowego i wzmożony ruch w branży. Zakup nowego lub używanego sprzętu może okazać się niemożliwy w tak krótkim czasie. Wypożyczalnia wózków widłowych może bardzo szybko dostarczyć w pełni sprawny wózek widłowy, który pomoże rozwiązać palący problem. Wynajem krótkoterminowy wózka widłowego może więc uchronić firmę przed stratami finansowymi w nagłych wypadkach.

Serwis wózków widłowych – zakup, a wynajem

Wózek widłowy, tak jak każdy inny używany w zakładzie pracy sprzęt może ulec awarii i wymaga odpowiedniej konserwacji. Jeżeli jesteś właścicielem wózka widłowego to w przypadku zepsutej jednostki tylko Ty za nią odpowiadasz i ponosisz wszystkie koszty i formalności związane z naprawą, częściami zamiennymi i okresowymi przeglądami. Koszty serwisowe w zależności od usterki mogą niestety nie należeć do najmniejszych. Dlatego tak ważna jest prawidłowa eksploatacja sprzętu i dobrze wyszkolony operator wózka widłowego, który nie tylko będzie odpowiednio korzystał ze sprzętu, co zapewni wysoką wydajność pracy, ale także nie doprowadzi do niepotrzebnej usterki pojazdu.

Sytuacja związana z kosztami serwisu wygląda inaczej w przypadku skorzystania z oferty wypożyczalni wózków widłowych. Wypożyczalnia zapewnia kompleksową obsługę wynajmowanej floty wózków, więc problemy związane z serwisem będą obowiązkiem przedsiębiorcy, który świadczy usługi wynajmu, a nie Twoim. Regularne przeglądy, konserwacja sprzętu, drobne naprawy, a także generalne remonty jednostek i natychmiastowe podstawienie zastępczego wózka widłowego w przypadku nagłej awarii, która mogłaby narazić zakład pracy na niemałe problemy – to wszystko jest gwarantowane przez wypożyczalnię wózków widłowych.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *