Jak pracuje biuro architektoniczne? 0 1739

biuro architektoniczne

Wizualizacja przyszłego budynku nie należy do procesów łatwych. Wbrew pozorom, projektowanie architektoniczne nie ogranicza się jedynie do przygotowania specjalistycznego projektu uwzględniającego rozplanowanie przestrzenne obiektu. Architekt pracuje na wielu różnych etapach.

Logistyka całego procesu projektowania architektonicznego

Biuro architektoniczne odpowiedzialne jest za przygotowanie i przeprowadzenia niemal całego procesu budowy, poza oczywiście pracami czysto fizycznymi, którymi zajmują się firmy budowlane. Architekt zbiera informacje od swoich klientów na temat potrzeb, wizji i oczekiwań względem obiektu oraz zagospodarowania przestrzeni sąsiadującej z nim. Jest także odpowiedzialny za sprawdzenie możliwości przeprowadzenia inwestycji pod kątem finansowym, całkowitego oszacowania kosztów, zdobycia wszelkich zgód i przygotowania umów, a także nadzoru postępów budowy.

Projektowanie właściwe

Jednak najważniejszym zadaniem architekta jest oczywiście przygotowanie projektu przestrzennego obiektu, dzięki wykorzystaniu specjalistycznych programów. Biuro architektoniczne w projekcie zawiera nie tylko prognozowany wygląd budynku, ale także jest odpowiedzialne za wyliczenie wszelkich proporcji, sił nacisku i wytrzymałości wszelkich elementów obiektu, tak, by był on bezpieczny, stabilny i mógł być dopuszczony do użytku.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *