Inwestycja w działki budowlane 0 2503

inwestycja - działki budowlane

Oszczędności to ważny element zabezpieczania swojej przyszłości. Nie jest jednak tajemnicą, że pieniądz traci na wartości i tak naprawdę trzymanie swoich środków w banku, mimo pozorów zysku wynikających z odsetek, przynosi straty. Tradycyjna lokata pieniędzy w instytucjach finansowych przestała się sprawdzać. Wciąż szukamy bardziej korzystnych form przechowywania oszczędności. Jedną z najbardziej korzystnych jest inwestycja w działki budowlane.

Inwestycja dla cierpliwych

Podstawowym aspektem, który należy uwypuklić w kontekście lokowania pieniędzy w działki budowlane, jest fakt, że jest to inwestycja długoterminowa. Nieruchomości nie tracą na wartości, a raczej stale ona rośnie. Tempo tego wzrostu oraz jego maksymalny próg zależny jest od wielu czynników, ale jest to fakt. Strata wartości działki budowlanej jest niemal wykluczona. Jednak zarobić na niej możemy jedynie po upływie czasu. Jeżeli zatem liczymy na szybki wzrost swoich oszczędności, to powinniśmy pomyśleć o innym sposobie ich rozmnażania. Lokata pieniędzy w działki budowlane to bowiem proces dla cierpliwych.

Po jakim czasie można zarobić?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na tak postawione pytanie. Jest to bowiem proces, który w każdym przypadku wygląda inaczej. Ma on charakter indywidualny. Wzrost wartości zależny jest od działki. Specjaliści podają, że działki budowlane, które posiadają atrakcyjną lokalizację, w większości przypadków pozwolą osiągnąć zysk nawet kilkudziesięciu procentowy w przeciągu około trzech lat. Duży wpływ na ten proces ma także cena zakupu. W przypadku, kiedy właścicielowi zależy na szybkim sprzedaniu swojej nieruchomości, można wynegocjować nawet dziesięciu/dwudziestu procentowy upust ceny zakupu, co znacznie zwiększy szanse zarobienia.

Czynniki, które wpływają na powodzenie inwestycji

Najważniejszym aspektem, który determinuje fakt czy dana działka budowlana znacznie zwiększy swoją wartość, jest jej lokalizacja. To, gdzie jest położona wpływa na fakt jak szybko i jak intensywnie zacznie zyskiwać. W kontekście lokalizacji bardzo istotne jest zarówno samo miejsce usytuowania działki, jej odległość od większego miasta, jak i warunki komunikacyjne. Znacznie szybciej na wartości zacznie zyskiwać działka, która znajduje się stosunkowo niedaleko wielkiego miasta i posiada dobre połączenia komunikacyjne z nim, niż taka, do której nie dojeżdża żaden środek publicznego transportu, a odległość od miasta jest duża. Drugim aspektem jest potencjalny nabywca takiego terenu. Jeżeli działka posiada szanse sprzedaży jedynie do kupca indywidualnego, nie będzie tak cenna, jak w przypadku inwestora deweloperskiego, który np. będzie planował wykup terenów pod potężne osiedle mieszkalne.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *