Przetworniki przemieszczenia 0 3571

przetworniki drogi

Przetworniki drogi zamiennie nazywane również przetwornikami przemieszczenia które możemy Państwu zaoferować, działają na zasadzie półmostka indukcyjnego. Dzięki bezstykowemu charakterowi pracy rdzenia czujnika, nasze przetworniki mają praktycznie brak ograniczeń w ilości cykli przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej liniowości i dokładności pomiaru, Maksymalny zakres mierzonych przez nas przemieszczeń to 500 mm. Poniżej pragnę państwu przedstawić trzy najważniejsze grupy czujników przemieszczenia znajdujące się w naszej ofercie.:

Pierwszą z nich są indukcyjne przetworniki przemieszczenia W1ELA/0-2.  Najczęściej stanowią część aparatury badawczej i przyrządów pomiarowych oraz różnych maszyn wymagających pomiaru lub monitoringu przemieszczeń.  Przetworniki dostępne są w klasie dokładności 0,2 dla częstotliwości 4,8 kHz.

Kolejną grupą czujników jest zestaw WA.-  Coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w sektorze przemysłowym. Cechują się bardzo dobrą trwałością mechaniczną, dużą tolerancją na brud i wytrzymałością na wysokie temperatury. Dzięki indukcyjnemu mechanizmowi pomiarów wpływ czujnika na obiekt badany jest pomijalny, a przetwornik, nawet po długim użytkowaniu wykazuje brak mechanicznego zużycia. Niezaprzeczalną zaletą aparatury pomiarowej z przeznaczeniem przemysłowym jest jej niski koszt. Cechy szczególne WA na które warto zwrócić uwagę to możliwość połączenia jako pełny i półmostek,  czułość mierzona w [mV/V] wynosi  +80, odchyłka liniowości z którą możemy sie spotkać, mierzona w %: wynosi ±0.2 do ±0.1. Gwarantowany stopień ochrony wodoodporności to IP67 lub IP54. Przemieszczenie nominalne mierzone w [mm] mogą wynosić  0…2, 10, 20, 50, 100, 200, 500. Zakres dopuszczalnych temperatur dla naszych przetworników drogi to  : -20 … +80 [°C]. W niektórych opcjach produktu aż do +150 [°C]. Częstotliwość nośna [kHz] to 4.8 ±1%. Wersja WA T sprzedawana jest z końcówką dotykową, a wersja WA L z rdzeniem swobodnie ruchomym.

Trzecią grupą czujników przemieszczenia jest rodzina WI. Posiada ona unikatowe rozmiary jak na przetwornik przemieszczenia. Nowe miniaturowe sondy pozwolą wprowadzić technologię indukcyjnych przetworników przemieszczenia tam gdzie wcześniej ze względu na duże rozmiary urządzeń było to niemożliwe.  W ofercie posiadamy WI o długościach pomiarowych 2 mm, 5 mm i 10 mm z obudową o średnicy 8 mm, którą można łatwo mocować zaciskowo. Posiadają klasę ochrony przed wilgocią IP67. Są dostępne w Wersji z końcówką dotykową, w typie połączenia półmostkowym. Czułość mierzona w [mV/V] to ±40, odchyłka liniowości może wynieść do ±0.2%, przemieszczenie nominalne to 0…2, 5, 10 [mm]. Nasze urządzenia mogą pracować w zakresie temperaturę pomiędzy 10 a 60 [°C].

Przetworniki to, najogólniej rzecz ujmując, urządzenia, które przekształcają daną wielkość na inną. Dokonuje się to wg określonej zależności oraz z pewną dozą dokładności. Wykorzystywane są często w układach powiązanych z czujnikami, gdzie przekształcają głównie wielkości fizyczne na wielkości elektryczne, np. napięcie elektryczne czy natężenie prądu.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *