Klimatyzacja w przemyśle 0 1889

hala przemysłowa

Klimatyzacja przemysłowa to niezwykle ważne zagadnienie. Szczególnie w branżach, które wymagają specjalnych warunków pracy, które pozwolą zapewnić odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo swoim pracownikom. Nieprawidłowa instalacja systemu może nieść za sobą wiele problemów, co sprawi, że będzie ona droższa w eksploatacji. Jak zadbać o system klimatyzacji przemysłowej i w czym nam on może pomóc? Wyjaśniamy.

Systemy klimatyzacyjne w przemyśle

Każda większa hala czy magazyn posiada specjalną instalację klimatyzacyjną. Nie zwracamy na nią szczególnej uwagi, a jest to bardzo ważne zagadnienie, które pozwala zadbać o odpowiedni komfort oraz wydajność naszych pracowników. To jednak nie koniec, ponieważ dzięki dobrej instalacji, możemy liczyć na niższe koszty eksploatacji hali.

Dlaczego tak się dzieje? Jak działa dobry system klimatyzacyjny i na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze? Dziś wyjaśniamy te zagadnienia i tłumaczymy jak wybrać najlepiej.

Klimatyzacja przemysłowa

Na rynku znajduje się mnóstwo urządzeń, które pomagają obniżyć temperaturę w pomieszczeniu za pomocą specjalnych mechanizmów. Na potrzeby tego tekstu, podzielimy je na dwie grupy – konwencjonalne oraz bezpośrednie. Na początku zajmijmy się tymi pierwszymi.

Konwencjonalne metody klimatyzacji przemysłowej

Zacznijmy od tego, że wszelkie urządzenia, które pomagają nam obniżyć temperaturę w domach czy innych mniejszych pomieszczeniach, z reguły nie będą nadawać się do obiektów przemysłowych. Koszty eksploatacji będą znacznie przekraczać korzyści, które konwencjonalne metody klimatyzacji mogłyby nam przynieść. Odradzamy to rozwiązanie również dlatego, że większość obecnych na rynku urządzeń korzysta nieustannie z tego samego powietrza, co uniemożliwia wywietrzenie pomieszczenia świeżym powietrzem z zewnątrz.

Bezpośrednie chłodzenie wyparne

Czas zająć się bezpośrednim chłodzeniem wyparnym. To specjalna technologia, która wykorzystuje specjalną pompę ciepła, która wciąż pobiera powietrze z zewnątrz. Trafia ono do urządzenia, które poddaje je procesowi parowania. Dzięki temu temperatura powietrza, które wtłaczane jest do pomieszczenia, może obniżyć się nawet do 10°C, co daje naprawdę satysfakcjonujący wynik. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w większych halach w których powietrze szybko się wysusza. Para zwiększa jego wilgotność, a odpowiednia temperatura daje pracownikom komfort pracy.

Tutaj warto jednak uważać, ponieważ rozwiązanie to wiąże się ze znaczącym wzrostem wilgotności powietrza. Może być to niewskazane, a w niektórych przypadkach nawet przyczynić się do awarii maszyn. Zbyt wysoka wilgotność nie jest również zalecana dla ludzi, którzy mają pracować w takim środowisku.

Oxycom Intrcool połączy rozwiązania

Jak widać wymienione wyżej metody mają swoje wady oraz zalety. Całe szczęście na rynku pojawił się specjalny system, który łączy wszystkie cechy wymienionych instalacji. Dodatkowo jest on rozszerzony o inne usprawnienia, które sprawiają, że jest on jeszcze bardziej atrakcyjny. Mowa o systemie Oxycom Intrcool – https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-chlodzenie-hal/ – które doskonale nada się do pomieszczeń przemysłowych.

Oxycom Intrcool to specjalny system, który pozwala użytkownikowi wybrać jeden z wielu dostępnych trybów jego działania. Co ciekawe, pod uwagę bierze on również obecne na zewnątrz oraz w środku warunki atmosferyczne, co jest szczególnie istotne w dbaniu o dobry system klimatyzacji przemysłowej. Dzięki wielu dostępnym trybom, użytkownicy mogą liczyć na znaczne oszczędności. Wśród najciekawszych opcji Oxycom Intrcool warto wymienić swobodne schładzanie. To specjalny tryb, który wykorzystuje niską temperaturę, która jest na zewnątrz do stałego chłodzenia pomieszczeń. W tym przypadku niepotrzebne są inne mechanizmy schładzające, ponieważ urządzenie pozwala zapewnić stały dopływ świeżego powietrza, co powinno być wystarczające.

Urządzenie stale łączy się z internetem i sprawdza dane przekazywane przez stacje pogodowe. Dzięki temu dostosowuje swoją pracę do obecnych warunków zewnętrznych. Automatycznie wybiera on najlepsze opcje oraz tryby, co skutecznie pozwala zapewnić wysoki komfort osób będących w środku jak i dla naszego portfela. Co ciekawe, producent zapewnia, że wciąż udoskonala swój system. Dlatego więc co jakiś czas urządzenie automatycznie się aktualizuje i sprawia, że jest ono coraz lepsze.

Najlepsze rozwiązanie

Przejdźmy do bardzo ważnej kwestii, czyli ceny. Sprawdziliśmy i wynika, że w porównaniu z chłodzeniem wyparnym jak i tym tradycyjnym, Oxycom Intrcool okazuje się znacznie tańszy. I to nie tylko pod względem montażu, ale i eksploatacji. Dodatkowo system ten pozwala wykluczyć wady wymienianych wcześniej rozwiązań.

W przeciwieństwie do chłodzenia wyparnego, system zapewnia optymalny poziom wilgotności powietrza i automatycznie dba, żeby nie został on przekroczony. Jest więc on idealny dla osób znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Dzięki urządzeniom Oxycom każdy użytkownik może stworzyć idealny dla siebie mikroklimat w swojej hali lub magazynie. Bez względu na warunki zewnętrzne.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *