Klimatyzacja powierzchni biurowych 0 2578

matyzacja pomieszczeń biurowych

W ciągu ostatnich lat zmiany klimatu w Polsce są coraz bardziej widoczne. To sprawia, że wielofunkcyjna klimatyzacja i odpowiednia wentylacja stają się jednymi z najważniejszych wynalazków współczesnych czasów. Urządzenia latem chłodzą, zimą ogrzewają, a w ciągu całego roku dostarczają świeże powietrze. To sprawia, że nie sposób bez nich funkcjonować.

Klimatyzacja – największe dobrodziejstwo XXI wieku

Znamy ją od lat, jako wyposażenie samochodów, w których idealnie sprawdza się do dzisiaj. Dzięki jej ogromnej funkcjonalności staje się podstawowym wyposażeniem przestrzeni biurowych. Poczuć miły, odświeżający powiew chłodu w okresie letnich upałów, czy podgrzać szybko pomieszczenie do pożądanych 24 stopni Celsjusza, gdy za oknem siarczysty mróz. To główne dobrodziejstwa klimatyzacji. Jeśli do tego zainstalujemy wentylację, która skutecznie usunie zanieczyszczone powietrze, by w jej miejsce dostarczyć świeże, zapewnimy komfortowe warunki do pracy wszystkim pracownikom, nawet alergikom.

Podstawowe wyposażenie przestrzeni biurowych

Tak jak niegdyś komputer, czy telefon dzisiaj klimatyzacja i wentylacja zaczynają być standardowym wyposażeniem w biurze. Zwiększają efektywność i komfort pracy, a także wpływają na dobre samopoczucie. W okresie jesienno-zimowym standardowe ogrzewanie wysusza powietrze, a uzyskana dzięki niemu temperatura jest zmienna. Z kolei w upalne dni w pomieszczeniach biurowych dodatkowo ogrzewanych przez urządzenia elektroniczne jest duszno. Odpowiednia klimatyzacja pozwala utrzymać temperaturę na odpowiednim poziomie o każdej porze roku, dzięki czemu pracownicy mogą lepiej skupić się na swojej pracy. Współczesne klimatyzatory dodatkowo oczyszczają powietrze z pyłu, bakterii i kurzu. Podczas pracy w biurze, optymalną temperaturą do pracy jest 20–25°C. Zbyt duże różnice temperatur pomiędzy tym, co wewnątrz, a co na zewnątrz mogą mieć wpływ na zdrowie pracowników. Nowoczesne urządzenia pozwalają temu zapobiegać.

Dzięki wentylacji mechanicznej wymiana powietrza jest niezależna od jakichkolwiek wpływów atmosferycznych. Wśród rozwiązań, które idealnie sprawdzają się na powierzchniach biurowych, jest wentylacja wywiewna lub nawiewno-wywiewna. Pierwsze rozwiązanie polega na zainstalowaniu wentylatorów w kanałach wentylacyjnych, a drugie doprowadza, jak i usuwa powietrze dzięki wentylatorowi.

Urządzenia, które nie zaburzają wystroju pomieszczeń

Wybór odpowiedniej wentylacji do biura wymaga odpowiedź na kilka pytań. Jaką powierzchnię chcemy klimatyzować, ile znajduje się na niej pomieszczeń, w jaki sposób są one rozmieszczone? A także ile osób na stałe korzysta z pomieszczeń, jak duże mamy zaplecze emitujące ciepło (drukarki, komputery, drukarki itp.) oraz jakie są możliwości zabudowy przestrzeni. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy klimatyzatory naścienne, kasetonowe, kanałowe, sufitowe, czy urządzenia typu multisplit.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *