Spawarki laserowe – jakie mają zastosowanie? 0 336

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Spawarki laserowe są coraz częściej wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Z pewnością spotkamy je w branży stoczniowej, samochodowej, medycznej czy elektronicznej. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej.

Czym jest ręczna spawarka laserowa?

Spawarki laserowe FANUCI to światowej klasy, przemysłowe przenośne spawarki. Można je znaleźć w wielu wariantach: 1000W, 1500W, 2000W czy 3000W. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by spełnić wszystkie potrzeby produkcyjne. Te innowacyjne urządzenia maksymalizują procesy spawania.

Takie innowacyjne technologie stają się powszechne w przemyśle, zastępując tradycyjne metody spawania, które dawniej były praktykowane w przemyśle. Taka spawarka laserowa zapewnia bezstykowe, elastyczne oraz szybkie rozwiązania, nawet dla branż gdzie wymagane są wysokie standardy. Obecnie można ją spotkać nie tylko w branży spawalniczej, ale także w lotnictwie, przemyśle samochodowym, wojsku, czy wielu innych miejscach. Można zaleźć wiele pozytywnych cech, jakie daje nowoczesna technologia laserowa. Na pewno warto podkreślić, że prędkość spawania jest naprawdę spora. Poza tym brak odkształceń termicznych oraz możliwa jest praca z różnorodnych materiałów. Obsługując ręczną spawarkę laserową nie potrzeba specjalistycznych kwalifikacji, a koszty eksploatacji nie należą do wysokich.

Ręczna spawarka laserowa – co warto wiedzieć?

Spawarka FANUCI posiada komponenty światowej klasy, które są certyfikowane. Możemy mieć pewność, że z tym produktem będziemy mieć doskonałą jakość spoiny. Urządzenie umożliwi nam procesy spawania, cięcia materiałów o wysokim współczynniku odbicia. W przypadku spawania laserowego tym urządzeniem możliwa jest również zdalna obsługa oraz diagnostyka. Większość problemów może być rozwiązane właśnie w ten sposób co znacząco oszczędza czas. Wysoka jakość spawania laserowego z pewnością sprawi, że będziemy zadowoleni. Poza tym urządzenie to charakteryzuje się niskimi kosztami operacyjnymi i utrzymania oraz technologią przyjazną oraz bezpieczną dla środowiska miejsca pracy.

Spawarka laserowa – dodatkowe informacje

Spawarka laserowa posiada autorską oraz nowoczesną głowice, z elektrycznym systemem ruchomej wiązki. Poza tym posiada także opatentowany mechanizm, który napędzany jest soczewką skupiającą. Głowica tego urządzenia jest chłodzona wodą, co pozwala pracować stabilnie oraz bez przerw.

Spawarki laserowe FANUCI mają dwa tryby pracy, które dopasowane są do głowic laserowych. To umożliwia ciągłą konfigurację. Dzięki tym możliwością jest wyższa wydajność oraz łatwość użytkowania. Wspierające systemy kontroli ustawione są na rzeczywistą produkcję, co znacząco wszystko ułatwia.

Spawarki laserowe – jakie zalety?

Tego typu spawarki wykorzystują energię, która skupiona jest na niewielkim terenie. Takie działanie umożliwia obróbkę bezdotykową oraz powoduje mniejsze obciążenie termiczne detali oraz minimalizuje ich odkształcenia. Taka wysoka precyzja pozwala tworzyć nawet takie luksusowe dobra jak biżuteria.

Spawarki pozwalają na powtarzalne spoiny, więc ta technika jest bardzo wszechstronna. Wysoka wydajność spawarki laserowej pozwala w krótkim czasie na wytworzenie świetnych produktów. Dodatkowo sam proces spawania należy do bardzo czystych. Te główne zalety przemawiają za zastosowaniem jej w branży medycznej. W tej branży liczy się bezpieczeństwo wszystkich urządzeń oraz części, które są używane.

Spawanie jest niezwykle elastyczną technologią, która bardzo się wyróżnia. Więcej potrzebnych informacji w tym temacie można znaleźć w Centrum Maszyn CNC.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *